מסעדת הבשרים "זויה" שנמצאת במיקום נוח על כביש החוף מול איזור התעשייה החדש של נתניה, מציעה מטבח ישראלי, ים תיכוני עם התמחות מיוחדת במנות הדגים והבשרים. בכל פעם שאני עוברת בכביש הזה אני רואה את השלט ואומרת לעצמי שצריך לעצור שם פעם, השבוע עצרתי.

מדליוני פילה רכים. מסעדת "זויה"| צילום: עדי ארצי

נכנסנו בשעת צהריים למסעדה שהיתה מלאה במשפחות, קבוצות עובדים וגם בודדים שעצרו לחטוף עסקית צהריים על הדרך. דני, מנהל המסעדה, ניגש לשולחננו והציע מסלטי הבית, בתוך רגע השולחן התמלא צלחות רבות. בינתיים עבר דני בין השולחנות ושוחח עם האנשים, נראה שזה חלק מהכיף שלו, וגם של הקהל, עוד תיבול לקבב עם תרצו.

מבחר סלטים גדול במיוחד

הסלטים נעשים בהכנה בייתית טרייה יום יום - וזה מורגש. הירקות נוצצים ושמחים, והחומוס שמוגש במנה נדיבה מקבל אישור מיוחד מבן הזוג שחוטא גם הוא בכנה ביתית של חומוס ומעריך את המרקם והטעם המדויק.

הסלטים של "זויה" | צילום: עדי ארצי

אהבתי את המבחר של הסלטים שהוגשו לשולחן ואת מקוריותם, לא עוד תירס במיונז כמו בשיפודיות רבות על אם הדרך כי אם פלפל מוחמץ, טבולה מתובלת היטב, סלט בטטה וחצילים עם טחינה. מה שכן, חלק מהסלטים יאתגרו את בעלי החיך הרגיש, מפני שלא מעט מהם היו חריפים, אז שימו לב, והכינו פיתה בקרבתכם, אם אתם והחריף לא מסתדרים טוב. שותפי לארוחה דווקא אהב את הפיקנטיות (25 שקלים לסועד בהזמנת מנה עיקרית).

למנה העיקרית דני המליץ לנו על שלוש מנות הדגל שלו, אני בחרתי פילה ובן זוגי בחר בצלעות טלה (130 שקלים כל מנה). במטבח הישראלי חוגג האנטריקוט, ואולי בגלל זה, גיליתי אני את נתחי הפילה מאוחר יחסית, אבל מאז הגילוי נשארתי נאמנה.

צלעות טלה ב"זויה" | צילום: עדי ארצי

מדליונים זה הכל

שמחתי לראות את המנה הנדיבה של מדליוני הפילה הרכים שהוגשו במידת עשייה מדויקת. יחד איתם הוגשו ירקות צלויים שהשתלבו נפלא ולא העמיסו על הצלחת. היתה זו חגיגה של בשר והוא קיבל את הפוקוס על הצלחת. גם בן זוגי התרשם מצלעות הטלה שהוגשו לו, אחז אותן בידו ומצץ אותן כמיטב נימוסי השולחן של מלך בריטי במהלך משתה מפואר.  

כשדני חזר לשאול לשלומנו, הוא מצא אותנו שרועים על הכיסא, ומתקשים לענות. הפתרון מבחינתו היה ופל בלגי עם שוקולד, גלידה, פירות וקצפת. הקינוח לא מתיימר, מדובר בקלאסיקה מתוקה שנעים לסיים איתה ארוחה לפני נסיעה ארוחה או שנת צהריים.

מסעדת "זויה" | צילום: עדי ארצי

יצאנו משם עם טעם של עוד, אבל בלי מקום בבטן. בפעם הבאה אטעם מן הממולאים או העראייס הבטחתי לעצמי ובן זוגי אישר, "נחמד לדעת שזה פתוח בשבת, אפשר לקפוץ אחרי הטיול הבא".

המסעדה פתוחה 7 ימים בשבוע וממוקמת בנתניה, על כביש 2. היא משתרעת על פני שטח רחב, הכולל שטח פנימי ומרפסת חיצונית ומציעה בר המאובזר באלכוהול משובח, וחניה בשפע.