"קשה לי  לשמוע שמישהו רוצה ללמוד אבל אין לו כסף לממש את משאלת ליבו. לכן אנו, עובדי המכללה העירונית, נעשה הכל כדי לסייע בחיפוש מקורות מימון למעוניינים ללמוד  מקצוע. בשביל זה אנחנו כאן", אומרת אליס יאמפולסקי, מנהלת המכללה העירונית נתניה, מבית "רגעים" - העמותה לחינוך בלתי פורמלי בעיר, "המוטו של המכללה הוא מימוש מדיניות של צדק חברתי וצמצום פערים בתחום ההשכלה וההכשרה מקצועית. לכן אנחנו תמיד עם הפנים לזולת".

המרכז להכשרה מקצועית של המכללה העירונית נתניה, מציע קורסים בפיקוח משרד העבודה  בהם התלמידים רוכשים מקצועות  הנדרשים  בשוק העבודה, כדי שיפתחו עבורם דלתות אל מסלול עבודה בטוח. בין תחומי הלימוד אפשר למצוא קורסים בהנהלת חשבונות, ניהול משרד (מזכירות), מטפלות במעונות יום ועוד.  

חיילים משוחררים, אימהות חד הוריות, אזרחים מוכרים בביטוח לאומי, חרדים, מקבלי הבטחת הכנסה, מובטלים ועוד יכולים לבדוק זכאותם למימון לימודיהם על ידי תכנית ''שוברים''. ''מעגלים'', הקרן למען בעלי מקצועות שוחקים, מממן הכשרה מקצועית לאנשים  בגילאי 45-65 שעבדו במשך שנים במקצוע שוחק. ניתן לפנות למכללה לבדיקת זכאות למימון כדי להתחיל ללמוד מקצוע. עולים חדשים יוכלו לקבל מימון על ידי וואוצ'רים של משרד הקליטה. במרכז להכשרה מקצועית תופנו לגורמים הרלוונטיים לבדיקת זכאות למימון שכר לימוד.

יתרון המכללה הוא שילוב תחומי השכלה מגוונים תחת קורת גג אחת. לדוגמא, למתעניין בהכשרה מקצועית שאין לו  12 שנות לימוד או שאינו דובר את השפה העברית על בוריה (כתנאי לקבלה לקורסי הכשרה מקצועית), יוצע להשלים את החסר במסגרות שונות של המכללה .

המכללה עושה כל שביכולתה על מנת להנגיש את הקורסים לכל סוגי האוכלוסיות. בעבר אף קיימה המכללה קורס הנהלת חשבונות עם מורה דובר צרפתית לעולות חדשות מצרפת. בחודש יוני יפתח קורס הנהלת חשבונות עם מורה דוברת רוסית לעולות חדשות  מברית המועצות לשעבר. "הלימודים והמבחן הם כמובן בשפה העברית, אך כשהמורה מדבר בשפת האם של התלמידים, יש לזה ערך מוסף", מסבירה אליס.  

אילוסטרציה. צילום: shutterstock

בחודש הקרוב יפתחו שלושה קורסים מקצועיים חדשים במרכז להכשרה מקצועית במכללה העירונית נתניה מבית העמותה לחינוך בלתי פורמלי: קורס הנהלת חשבונות 1+2 , קורס מנהלי משרד (מזכירות) וקורס מטפלות במעונות יום. הקורסים מיועדים לגילאי 18 ומעלה. לפרטים נוספים, בדיקת זכאותכם לממון והרשמה אתם מוזמנים ליצור קשר בטלפון: 09-8620027 ,09-8840184. צוות המכללה תמיד יקבל אתכם בברכה  ובחום.