אירועי יום האישה הבינלאומי של בית רגעים של העמותה לחינוך בלתי פורמלי בנתניה, נפתחו בקול תרועה עם מסיבת זומבה המונית ונשית. עשרות נשים השתתפו בחגיגת המסיזומבה שהתקיימה ביום רביעי האחרון (7.3), שהייתה שמחה במיוחד. בעמותה המתיקו את יומן של הנשים שמקפידות להגיע ולהשתתף דרך קבע במסגרות הריקוד והספורט במרכזים הקהילתיים ברחבי העיר, והעניקו לכל אחד מהן צמיד "נשיקות" מרנג.

מתנה מתוקה. צילום: עמותת רגעים

אירועי חודש האישה יימשכו ב-25.3.2019 (שני, 19:00) עם הרצאה מרתקת של אשת התקשורת לוסי אהריש, שתגיע לספריית מדיה-טק ותספר על התמודדותה כאישה עצמאית, מוסלמית, ישראלית, מדימונה, לצד הגשמתה המקצועית כעיתונאית ומגישת חדשות - באחד מאזורי הקרב המרכזיים במזרח התיכון.

אהריש תפתח צוהר לחייה ותספר מה קרה בניסיון הפיגוע שעברה יחד עם משפחתה במחסומים בחזרה לישראל בגיל 5; מדוע התלבטה 27 שנים לאחר מכן, האם לקבל את הכבוד להדליק משואה ביום העצמאות האחרון של ישראל; איך זה לחגוג חגים יהודים לצד חגים מוסלמים; כיצד התמודדה עם היותה אישה עצמאית לא נשואה בציבור הערבי-ישראלי; כיצד ניתן לשמור על ניטרליות כעיתונאית כאשר סופגים אש מכל הצדדים כל הזמן; והאם יש פתרון למסלול ההרג המהיר שצובר תאוצה במזרח התיכון ובעולם. (מחיר כרטיס: 55 שקלים, לרכישה 09-8920250).