סופר נני בקריית השרון
סופר נני, מיכל דליות, האוטוריטה הלאומית לענייני ילדים ומשפחה, התארחה בספריית מדיה-טק קרית השרון.  דליות הרצתה בצורה משעשעת על מצבים יומיומיים, נתנה טיפים להורים, וענתה לשאלות המשתתפים, כך למשל הדריכה לחינוך נכון ומשמעותי.

"אל תאיימו, אל תצוו, אל תזהירו ותטיפו מוסר לילדים, אנחנו חברה מספיק שיפוטית" ביקשה דליות. עוד הוסיפה, על העיתוי והאופן הנכון לחנך ילדים, כך שלתוכחת ההורים תהיה השפעה מיטבית על הילד: "תכו בברזל כשהוא קר", כלומר לחנך רק אחרי שהילד נרגע, לא במהלך האירוע.

בהמשך העניקה טיפ להתנהגות נכונה בזמן שילדים ותינוקות בוכים: "הילד בוכה? זה לא הזמן לחנך! אל תגידו "זה לא נורא", כי מבחינת הילד זה כן נורא" הסבירה דליות, "אל תיעתרו מיד לבקשותיו, אחרת הוא יבין שיש לבכי שלו כוח.

"אל תגערו בו, "אל תבכה", כי הוא צריך לשחרר את הרגשות שלו. "מה כן תעשו? תנו לו לבכות, חבקו אותו ותראו לו במילים שאתם מבינים. אחרי שהוא נרגע תחנכו". מיכל לא היססה לשתף את הקהל בחייה ובניסיונה האישי, ויצרה אווירת הזדהות וחיבור עם הקהל. 

בסיום ההרצאה, ביקשו רבים מההורים להיוועץ בדליות באופן אישי, חלקם רכשו את ספר ההדרכה שדליות כתבה "הורים, מה השאלה", שכולל 293 שאלות נפוצות שדליות נשאלה במהלך השנים. 

סופר נני בקריית השרון

התגובות הנלהבות מצד המשתתפים לא איחרו להגיע, רבים פנו למרכז בשיחות טלפון, הודעות וואטסאפ ומייל, וביקשו לקיים הרצאה נוספת: "לצערי אני לא הספקתי בזמן לקנות כרטיס, כשבאתי כבר לא היה מקום" הצטערה אחת האימהות.

טלי כהן, אחראית פרויקט החמאמא, מספרת "הרעיון לקיים את המפגש נוצר לבקשת ההורים, כחלק ממדיניות החמאמא לעודד מעורבות הורים בפעילות השוטפת שלנו. הקהל היה נפלא, תוך כדי המפגש הבנו כמה המפגש מוצלח, בהמשך קיבלנו ההערכה ותגובות מחממות לב בכל מדיה אפשרית.

"ההורים מרגישים שהילדים מציבים בפניהם אתגרים בהורות והם רוצים להיות רגישים לצורכי הילדים, ויחד עם זאת להיות סמכותיים ולא חסרי-אונים. מבינים את חשיבות הסמוכות, וזקוקים ליד מכוונת, בתום ההרצאה רבים התענינו בסדנת ההורות שמתקיימות אצלנו". הסדנה הבאה של הורות מבית אדלר בחמאמא שבמדיה-טק קריית השרון נפתחת ביום א' 7.1.17.

ספרית מדיה-טק קריית השרון היא חלק מרשת הספריות העירוניות, המנוהלת ע"י העמותה לחינוך בלתי פורמלי מיסודה של עיריית נתניה. פרויקט חמאמא, שהוא מיזם ייחודי בעולם הספריות יצר בספריה קהילת הורים השמחים להיפגש כקבוצה עם ילדיהם, ולעיתים בלעדיהם.

קהילה חברתית תומכת שבקשותיה ורעיונותיה מופנים אל רכזת החמאמא, טלי כהן, המאמצת אותם ומוציאה אותם מן הכוח אל הפועל. כך בעניין הרצאתה של מיכל דליות, והרצאות נוספות בענייני הורות וקורסים וחוגים כדוגמת ליווי התפתחותי ועוד.