"בואו להתרגש איתנו". כך מבשר הסלוגן של היכל התרבות נתניה לקראת עונת המינויים החדשה שתיפתח בספטמבר ותימשך עד יולי 2020 ובה יוכלו תושבי נתניה והסביבה ליהנות ממגוון ההצגות, המופעים וההופעות המותאמים לכל גיל ולכל אוהבי הז'אנרים השונים. "אין מה לנסוע לתל אביב, יש הכל כאן, בהיכל התרבות נתניה", אומר מנכ"ל ההיכל בני אפרים.

לילה אחד, מרקוביץ. תיאטרון בית ליסין. יח"צ

עמותת היכל התרבות סיימה את חגיגות 30 השנה להקמתה והכינה לכם גם בעונת המינויים הבאה  שנה גדושה, מרגשת, מגוונת ומרתקת. בחירת התוכן הדקדקנית והמותאמת יצרה שילוב של קומדיה, קלאסיקה, קפיצה קטנה לחו"ל, הפקות ישראליות עכשוויות והרבה מוזיקה.

להיכל יש 4,000 מנויים ועוד עשרות אלפי צופים שרוכשים כל שנה כרטיסים להצגות המשובחות ולכלל מופעי ההיכל.

סדרת המינויים בתיאטרון, תציג את מיטב הרפרטואר הישראלי מהתיאטראות המובילים: בית ליסין, הבימה, הקאמרי, באר שבע וחיפה, בהשתתפות השחקנים המובילים בעולם הבמה, צעירים לצד  ותיקים. בסדרת המינויים לתיאטרון תוכלו לצפות בין השאר, בהצגות הבאות: צ'פלין, משפחה חמה, לשם ובחזרה, לילה אחד מרקוביץ, לא לריב, של מי החיים האלה, עבדאללה שוורץ, דברים שאני יודעת, השיבה וזרים מושלמים.

לא לריב. צילום: גבריאל בהרליה

בהיכל יציעו מינויים לשש הצגות ועוד אחת לבחירה. מי שמתלבט יוכל לבנות לעצמו את סל ההצגות על פי בחירתו והעדפותיו, באמצעות רכישה באתר ההיכל, זאת החל מחודש אוגוסט.

בגזרת מועדון הזמר צפויה עונה מרתקת ועשירה בניצוחו של אילן גלבוע, המנהל האמנותי של הגבעטרון. גלבוע יציג מרקם אמנותי מרשים ובו יארח את חני נחמיאס, משה דץ, הפרברים. בנוסף, יערוך ערב לזכרה של נעמי שמר ומופע הצדעה ליגאל בשן.

בגזרה הקלאסית, יוכלו רוכשי המינוי הקלאסי ליהנות מתזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית, שתציג סדרה של שישה מפגשים שיהוו ביטוי אמנותי של מנצח הבית, מאסטרו שמואל אלבז והמנהל המוסיקלי כריסטיאן לינדברג, שבנו תמהיל משובח לכל אוזן.

תזמורת נתניה הקאמרית. צילום: כפיר בולוטין

סדרה נוספת תפגיש בין ה"פופ לקלאסי" בניצוחו של גיל שוחט. יחד עם תזמורת נתניה, יארח המנצח אמנים מובילים ובהם מאיה בוסקילה, טלי אורן, גיא ורועי זו-ארץ. השילוב המנצח בין שני הז'אנרים צובר בשנים האחרונות תאוצה ובנתניה היו קשובים להצלחה זו ובנו סדרה הנותנת מענה לדעת הקהל.

סדרה אחרת, ערים מרתקות בעולם, תגיש לקהל אפיונים מוזיקליים ותרבותיים של מרכזי מוזיקה, בין השאר, הערים סלבאדור דה באהיה עם "שגעון הסמבה" ומופע בעקבות ה"אוריינט אקספרס" – מפאריז לאיסטנבול.

סדרת חובק עולם אשר תארח את צופיה בהיכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין בעיר ימים, תגיש גם היא מופעים על בסיס סגנונות מוזיקליים ממקומות שונים בעולם, בהם בואנוס איירס במופע "בסמה מוצ'ו", ברודווי ופניני המחזמר, דאבלין עם "כחול" ונשוויל עם מוזיקת הקאנטרי.

קסם המיתרים. יח"צ

גם הילדים ייהנו בעונת המינויים הבאה משילוב בין מחזות זמר להצגות ילדים. בינואר 2020 תעלה סדרת צלילי הקסם עם ניצה שאול, המשלבת אופרה עם תיאטרון ומצליחה להלהיב את אוהבי תחומים אלה אשר ייהנו מחוויה מיוחדת.

אוהבי המוזיקה האוריינטלית יוכלו ליהנות מסדרת המוזיקה של תזמורת מזרח ומערב בניצוחו של תום כהן, שיציג ארבעה מופעים ובהם יארח את עמיר בניון, להקת טיפקס, לוסי איוב ומופע יווני.

אנסמבל טרמולו. יח"צ

מנכ"ל ההיכל בני אפרים: "הוועדה המייעצת בנתה רפרטואר מצוין, מעניין, עתיר תכנים מגוונים, ז'אנרים שונים והיצע רחב בכל הסדרות. העירייה השקיעה מיליונים בהנגשת האולמות לבעלי צרכים מיוחדים.  ברצוני להודות לצוות המצוין של היכל התרבות שעובד לטובת התושבים בכל עת, גם בחגים".

אפרים הוסיף כי "עמותת היכל התרבות היא הזרוע הביצועית של עיריית נתניה בכל הקשור לייזום, פיתוח, ובניית היצע תרבותי בכל תחומי התרבות והאמנות עבור תושבי נתניה ובכלל. על כך יש להודות למדיניותה של ראש העיר גב' מרים פיירברג איכר, המקנה חשיבות רבה לתחומים אלה, לעידוד וטיפוח הצריכה של תרבות על כל תכניה בקרב תושבי העיר בכל הגילאים".