חגיגה לאוהבי הספרות, השירה והתרבות תתקיים במהלך החודש הקרוב ברחבי העיר. שפע של אירועים מהנים וחווייתיים לקהל הבוגר ולקהל הילדים בספריות השונות הפרושות ברחבי העיר. הפנינג של הצגות ושעות סיפור לילדים, חדרי בריחה ולילה מצמרר לבני הנוער והמשפחה. מופעים, מפגשים עם סופרים הרצאות וקונצרטים למבוגרים ברשת הספריות נתניה מבית "רגעים", העמותה לחינוך בלתי פורמלי.

יפתח את אירועי חודש הקריאה המשורר, הפזמונאי, הסופר וסטנדאפיסט יורם טהרלב  שיתארח בספרייה בערב תוסס חכם וקצבי שבו הוא מסכם את 70 שנות החוויה הישראלית דרך סיפורים מצחיקים ומרגשים על חברות ואהבה על היסטוריה ופוליטיקה. את הסיפורים מלווים הזמרים דלית כהנא, יהודה אליאס והפסנתרן עופר כץ שיחד סוחפים את הקהל בשירה. הערב יתקיים ביום שני ה-10.6.19, במדיה טק העיר.

יורם טהרלב. צילום: אילן בשור

במרכזו של חודש הקריאה עומד המופע הספרותי המוזיקלי, שהוא מחווה לסופר ספרי המתח, ליעד שהם. רבות דובר על סדרת הטלוויזיה הישראלית שמבוססת על הספר שכתב  "עיר מקלט". האם אחד ממבקשי המקלט שלהם סייעה מיכל פולג הפעילה החברתית הנמרצת עומד מאחורי הרצח?!  המופע יתקיים ביום רביעי ה-19.6.19, במדיה טק העיר בהשתתפות הזמר יהלי סובול הכנרת קרן טננבאום והשחקנית ריימונדאמסלם.

מיכל דליות "סופר נני" בהרצאה מרתקת שנותנת מענה לשאלות שמטרידות כל הורה בנושא "כסף לא גדל על עצים". ביום ראשון  ה-12.6.19, במדיה טק קריית השרון.

מיכל דליות. צילום: עופר עמרם

שרה אוסטרוב הממלאת אולמות בספרית בית אריאלה ובית אבא חושי, במסגרת המפגש החודשי "צימוקים ושקדים בקולנוע ובספרות" תציג את נקודת המבט שלה על מערכות יחסים בין אנשים "נחישות, שכרה ומחירה". לאחר ההרצאה יוקרן הסרט  הישראלי " לעבור את הקיר" העוסק בסיפורה של חוזרת בתשובה בשנות השלושים לחייה, המחפשת שידוך לעצמה. ביום שישי ה- 14.6.19, במדיה טק העיר.

אירי ריקין יוצר דוקומנטרי, מבקר ספרות ומרצה לפילוסופיה, בין תכניותיו: "משפחה מאושרת בששה שעורים", יתארח להרצאה מרתקת במסגרת הסדרה קוקטייל אקטואליה תרבות ומוסיקה. ריקין ינסה להתמודד עם השאלה אם יש אלוהים והאם אנו מסוגלים לחיות בלי להאמין? הוא ידבר על שאלת השאלות, האם אלוהים ברא את האדם, או שמא האדם המציא את האלוהים? על דמותו של אלוהים כגיבור טראגי, ועל ההבדל בין אלוהי הפילוסופים, אלוהי הדתות ואלוהי המשוררים. בהרצאה סוקר אירי הוכחות פילוסופיות לקיום האלוהים ודן בשאלות כגון: האם אתיאיזם אינו בעצמו סוג של דת? אילו תחליפים המצאנו לאלוהים, והאם אנו מסוגלים באמת לחיות בלי להאמין. ביום שני ה-24.6.19, במדיה טק העיר.

במסגרת סדרת ההרצאות בשפה הרוסית על ארץ הקודש תתקיים הרצאה מרתקת בנושא "הישראליים".ההרצאה תעסוקבנקודת מבטו של האדם הפשוט במפגש עם האירועים ההיסטוריים בארץ ישראל עם המרצה קים סלבה ביום רביעי ה-12.6.19, במדיה טק העיר.

קונצרט "80 דקות מסביב לעולם" עם סולני אופרת ירושלים  גלינה צ'פרבלט ודמיטרי סמיונוב והרקדנים יולי ואלכס מישק שבו יושמעו יצירות קלסיות ומנגינות יהודיות ידועות בעיבוד מודרני מכל העולם יתקיים ביום חמישי ה-27.6.19 במדיה טק העיר.

לילדים יתקיימו אירועים מיוחדים לכבוד חודש הספר והספריות בספריות השונות הפרושות בנוסף לשעות הסיפור השבועיות הקבועות.

במדיה טק קריית השרון ההצגה פינוקיו עם תיאטרון היפ והופ ביום שלישי ה-11.6.19, הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

בספרייה ע"ש דבורה בן יהודה תיאטרון בובות באמבולה עם ההצגה פיטר פן , ביום שלישי ה-11.6.19, הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

ביום רביעי ה- 12.6.19, תאטרון הקרון יתארח במדיה טק העיר, עם ההצגה בת המלכה והירח, הכניסה חופשית. ביום שני ה-17.6.19, תתקיים בספרייה ע"ש נדיבי  ההצגה "תיבת האופרה של סבא" עם התיאטרון ארצי לילדים ונוער, הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

לכבוד חודש הקריאה הספרייה העירונית מבקרת בספריית הכיכר שבכיכר העצמאות ותקיים מפגש עם סופרת הילדים תושבת העיר נתניה זוהר אביב, הכניסה חופשית בהרשמה מראש.

אירוע לילה ייחודי בספרייה החשוכה לאור פנסים בעקבות ספרי מתח, הרפתקאות ומסתורין. לילה מצמרר שמתאים לילדים וילדות אמיצים  ואמיצות מכיתות ד' – ו' יתקיים במדיה טק העיר הספרייה המרכזית יום שלישי ה-18.6.19.

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים תוכלו להתעדכן באתר www.sifrianet.org.il