תרבות זו לא מילה גסה. ברשת הספריות נתניה, של העמותה לחינוך בלתי פורמלי, תכננו עבורכם שנה עשירה בכל צבעי הקשת: פילוסופיה, קולנוע, מוזיקה, ספרות, עם מיטב המרצים והאמנים שיופיעו בספריה במהלך השנה הקרובה.

אנסמבל דרור שירה עברית יגישו את המופע "שירים שעשו עלייה" עם השירים הכי ישראלים שהגיעו עם העולים מארצות רחוקות והפכו לנכסי צאן ברזל בזמר העברי (17.12.18).

חני נחמיאס. יח"צ

חני נחמיאס תארח את אביה, המשורר יעקב נחמיאס, לערב של שירה ומוזיקה מבית אבא בניחוח ארצות הבלקן (11.2.19).

גיא עמיר וחנן סביון. יח"צ

צמד היוצרים גיא עמיר וחנן סביון יגיעו למפגש קורע מצחוק, שבו הם יספרו לקהל על דרכם המקצועית שהניבה את הסדרת המצליחות "עספור" ו"פצועים בראש" את סרט הקולנוע "מכתוב" (11.3.19). הזמרת שלומית אהרון תגיע לערב אישי ואינטימי בו תשיר את מיטב שיריה ותיקח את הקהל אל השירים שליוו את הקריירה שלה (8.4.19).

שירי ארצי. צילום: ורדי כהנא

שלושת האחים לבית ארצי - שירי, בן ויונתן, מזמינים אתכם לשיחה משפחתית עם פסנתר וגיטרה ועל יצירה כבית, על הקשר בין מילים למוזיקה, על ספרים, שירים ומה שבניהם (13.5.19).

קומי, ארוטי או אקזוטי? הקולנוען ניסים דיין בהרצאה שעוסקת כולה באוכל בעולם הקולנוע. אתם מוזמנים לבחון את העיסוק באוכל בסרטים של צ'פלין, פליני, בקולנוע היפני וגם האמריקאי (13.12.18). מועדון הקוראות יארחו את הסופרת והעיתונאית מיקה אלמוג (13.3.19, שעה , 20:00 הכניסה חופשית בהרשמה מראש).

לוסי אהריש. צילום: רונן פדידה

בקוקטייל של אקטואליה ותרבות, ד"ר רונן ברגמן יקח אתכם אל מאחורי הפרגוד של "המוסד" (18.2.19); אשת התקשורת, לוסי אהריש, תספר על ההתמודדות שלה כאישה, עצמאית, מוסלמית וישראלית (25.3.19); מפכ"ל המשטרה לשעבר, משה קרדי, יעסוק במקרי הרצח המורכבים שהתרחשו במדינת ישראל (29.4.19); ואיך אפשר בלי שאלת השאלות: האם אלוהים ברא את האדם או האדם ברא את אלוהים? בהרצאה של  העיתונאי ומבקר הספרות, אירי ריקין (24.6.19).

העיסוק בתנ"ך ובנפש הוא גם לב ליבה של סדרת המפגשים "בית מדרש מודרני", אתם מוזמנים להכיר את הנפש שלכם באמצעות סיפורים מעוררי השראה מהתנ"ך.

הפילוסופים הגדולים אריסטו והרמב"ם עומדים במרכז הקורס אשר בוחן את הקשר הקיים בין שני המוחות הגדולים הללו והשפעתם על החיים.בפברואר יפתח סמסטר ב'.

המנחה והמרצה, שרה אוסטרוב, תיקח אתכם אל נפלאות הקולנוע, דרך שיח ספרותי, פסיכולוגי ופילוסופי הטמון בתשתית הספרים והסרטים. עם הסרטים "מים לפילים" על אהבה וסף תהום 14.12, "מרגריט" להיות פתטי 11.1, שטיסל– הקרנת קטעים מסדרת הטלויזיה ודיון על אהבה ורומנטיקה בעולם החרדי 8.2, סופת חול על כאב ללא גבולות 8.3, לנשום 12.4, מתים על החיים 17.5, לעבור את הקיר 14.6. הקרנות הסרטים יתקיימו בימי שישי בשעה 10:00.

סדרת ההרצאות ברוסית של אולגה שטוף תתמקד באמנות קלאסית ומודרנית ותעסוק באסכולות של פריז 16.1, בדמות האישה באמנות 6.3 ובגאון האיטלקי מודליאני 15.5.

לאלו מכם שמעוניינים לפתח את כישורי הכתיבה שלהם, תיפתח בחודש פברואר סדנא לכתיבת פרוזה בהנחיית לילך גליל. באמצעות תרגילי כתיבה, טכניקות שונות וגם התבוננות ביקורתית בטקסטים אתם מוזמנים לנסות לעורר את הסופר הפנימי שבכם. 

יש גם חוגים לאורך השנה, כמו פילאטיס נשים בגלי ים ובקרית השרון, ומועדון ברידג' גלי ים למתחילים ומתקדמים, אשר נפגש בכל יום ראשון.

פרטים נוספים אודות כל המופעים, המפגשים והקורסים שיתקיימו במהלך השנה ברשת הספריות העירונית נתניה אתם מוזמנים להיכנס לאתר, לפייסבוק או בטלפון: 09-8620250.