עבודות מחקר רבות שבוצעו באירופה בשנים האחרונות העלו כי ברזי מים הם גורם נוסף שמייצר  הפצה של זיהומים שונים.

ארכיון

 אולם, עד כה לא בוצע דבר כדי להלחם בזיהומים המופצים בברזי המים. ד"ר רגב כהן מנהל היחידה למחלות זיהומיות ב"לניאדו", יחד עם קבוצת רופאים ואחיות נוספים החליטו להרים את הכפפה.

מחקר שבוצע במחלקות טיפול נמרץ ופגייה בדק את השפעתו של פילטר יחודי המותקן על הברז בהפחת זיהומים ספציפיים שמאופיינים כזיהומים שמופצים ע"י ברזי מים. המחקר אישש את השערת המחקר כי הזיהומים יפחות בצורה משמעותית. המחקר, שהתפרסם לאחרונה בז'ורנל היוקרתי American Journal of Infection Control  , מציג ירידה של 35% בזיהומים נרכשים אלו. בעקבות ביצוע המחקר שונו בלניאדו נהלים כגון שטיפת ידיים של צוות הפגייה במים סטריליים בלבד, ביצוע טיפולים בחלל הפה במחלקת טיפול נמרץ במים סטריליים בלבד ועוד.ד"ר רגב כהן

ד"ר רגב כהן אומר כי "לשמחתי הרבה, הפילטר אותו התקנו על הברזים הצליח למנוע הפצה של כמות נכבדת ומסוכנת של זיהומים. התברר לנו כי גם הקפדה על שטיפת ידיים כפי שאנו דורשים מהצוות באופן קבוע לא מספיקה היות והמים היוצאים מהברז הינם מים מזוהמים. שינויי הנוהל בוצעו ע"י הצוות בשיתוף פעולה מלא מתוך הבנה כי המלחמה בזיהומים בבית חולים הינה קריטית להחלמת המטופלים". 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו