משרד התחבורה הודיע בשבוע האחרון על אישור שלושה פרויקטים לנתניה, שהוא גם ישתתף בחלק ניכר במימונם. מדובר באישור הקמת רמפה מערבית ל"גשר האחדות", מסוף לתחבורה ציבורית בתחנת הרכבת "ספיר" ותכנונם של שלושה מסופים נוספים, שניים בצפון העיר ואחד בדרומה.מ"מ ראש העירייה, אלי דלל, הממונה על התחבורה

הרמפה המערבית ב"גשר האחדות" תחבר אותו לכביש 2 ותאפשר למעשה ירידה מהגשר לכביש החוף. עלות הפרויקט נאמדת ב-37 מיליון שקל, כאשר משרד התחבורה התחייב לממן סכום של כ-2.6 מיליון שקל. הרמפה המערבית מצטרפת לרמפה המזרחית, שכבר נמצאת בשלבי ביצוע, בהשקעה של כ–40 מיליון שקל, אף היא במימון של משרד התחבורה ובהשתתפות עיריית נתניה.

בהקמת מסוף תחבורה ציבורית ליד תחנת הרכבת "ספיר", ישקיע משרד התחבורה כ-26 מיליון שקל (85 אחוז מהעלות הכוללת). המסוף ישתרע על פני כארבעה דונם וישמש מוקד ליציאתם וכניסתם של עשרות אוטובוסים מרחבי העיר השונים. את תכנון שלושת המסופים הנוספים יתקצב המשרד בלמעלה ממיליון שקל. הקמת המסופים מהווה חלק ממהלך שדרוג והרחבת קווי התחבורה הציבורית בעיר ובשכונות, בהובלת מ"מ ראש העירייה, אלי דלל, הממונה על התחבורה.

מדובר בחלק מרה-ארגון מערך הקווים הפנימיים בתחבורה הציבורית, הכולל בין היתר הוספת 10 קווים עירונים חדשים שאמורים לתת מענה נכון וזמין בהתאם לצרכי הנוסעים, בתדירויות מתאימות ורמת שירות גבוהה, במקביל לביטול 13 קווים קיימים, שהוגדרו כחסרי ביקוש או לא יעילים. על פי המפה התחבורתית החדשה, שהוכנה על ידי עיריית נתניה בשיתוף הרשות לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, יוכפל גם היקף הקילומטראז' הכולל של קווי האוטובוס ויעמוד על 19 אלף ק"מ (בהשוואה ל-9,000 ק"מ, נכון להיום).

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו