קשר מכבי נתניה אמיה טגה, השתתף היום (רביעי) בדיון בכנסת בנושא גזענות ואלימות והביע מחאה על כך שנענש במאי שעבר על ידי ההתאחדות לכדורגל בזמן שלבש חולצה ועליה כיתוב תמיכה בשחרור אברהם מנגיסטו לפני משחק ליגה מול בני יהודה.אמיה טגה - צילום: דוברות מכבי נתניה

טגה נקנס אז ב750 שקלים אותם שילם באגורות כאות מחאה על העונש. השבוע, הציג שחקן קבוצת הפועל עפולה חולצה עם כיתוב תמיכה באלאור אזריה, אך עד כה לא נמסר כי הוא עתיד להיענש.

טגה אמר: "ההתאחדות ובעלי הקבוצות יכולים לעשות הרבה יותר למען פעילות הסברה בספורט ולחנך את דור העתיד. בשנה שעברה עליתי עם חולצה ועליה כיתוב למען אברהם מנגיסטו ונענשתי. למרות זאת אני גאה שעשיתי זאת. אז אני נענשתי על המעשה הזה, השבוע שחקן חשף חולצה בעד אלאור אזריה ולא נענש. למה?

טגה הוסיף: "מי שאשם במצב בעולם הכדורגל ההתאחדות, המנהלת, בעלי הקבוצות והשחקנים. התאחדות הכדורגל יכולה לעשות הרבה יותר פעילויות קהילתיות למען החברה, לקיים פעילויות הסברה ולחנך את דור העתיד".
ח"כ זוהיר בהלול שהיה מיוזמי הדיון אמר: " בתקופה האחרונה שוב צפים ועולים מקרי גזענות קשים במגרשי הכדורגל, בין אם מכיוון הקהל ובין אם מהשחקנים עצמם. הגזענות לא נעצרת בקרב בין ערבים - יהודים, ופוגעת במזרחים, אתיופים ואפילו שחקנים זרים. התנהגות זו לא ייחודית לעולם הכדורגל, אלא מראה לחברה בה אנו חיים, ולכן מאבק בגזענות בכדורגל, זה מאבק בגזענות בחברה הישראלית כולה".

המחאה של טגה בעונה שעברה - צילום- דוברות מכבי נתניה

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו